Gezen Tavuk

Günümüzde gezen tavuk ismini oldukça sık duymuşsunuzdur. Gezen tavuk ne demektir? merak ediyorsanız sorularına cevap vermeye çalışacağız. Gezen tavuk yetiştirildiği kümeste kapalı kalan değil de arazi, tarla ve bahçe gibi doğal alanlara çıkarılarak oralarda dolaşan ve otları yiyerek beslenen tavuktur. Aslında belirli zamanlarda gezebildiği için adı gezen tavuktur. Diğer tavuklar sürekli kümeslerde kapalı tutularak yetiştirildikleri için doğal üretim olmazken gezen tavuk doğal ortama da çıkabilmektedir.

Bizler Aktav tavukçuluk firması olarak tavukların araziye çıkmaları durumunda o iş için çalışan elemanlarımız ile tavukların takip edilmesini sağlıyoruz. Aktav Yarka  Prefabrik Çadır Kümes Aynı zamanda Tavuk Satışı konusunda yanınızdadır. Doğal ortamdaki otlardan ve böceklerden beslenerek doğal vitaminlerini de almalarına imkan veriyoruz. Bu yöntem ile yetiştirdiğimiz tavuklarımız yumurtlama dönemini başladığında yumurtaları daha doğal ve vitamin açısından daha zengin oluyor. Bu da kişilerin sağlıklı beslenmelerini ve ihtiyaçları olan vitaminleri almalarını sağlıyor.

Gezen Tavuk İşi Yapmak İsteyenler

Firmamız üzerinden civciv alarak gezen tavuk yapmak isteyen müşterilerimiz için gerekli ekipmanların satışını da yapıyor. Ayrıca bu işi yapmak isteyenler için kümes kurulumu, prefabrik kümes kurulumu ve çadır kurulumu işini de deneyimli ekiplerimizle yapıyoruz. Bu işi yapmak isteyenlerin öncelikle tavukların besleneceği ortamı ayarlaması gerekiyor. Gezen tavuk alacaksa tavukların dolaşabileceği bir ortamı da bulundurmaları gerekiyor. Gezen tavuk alıp onların doğal ortamda dolaşmasını sağlamadan verim elde etmeleri mümkün olmuyor. Bu yüzden bu işi yapmak isteyenlerin gerekli ortamı hazırlanmaları gerekiyor. Bu konuda da firmamızdan bilgi alabiliyorlar.

Ayrıca firmamız tavuk yetiştiriciliği işine ilk defa girenlere yardımcı olmak amacıyla yumurtaları alma garantisi vererek onların ilk etapta gelir sağlamalarını kolaylaştırıyor. Bu şekilde ilk defa tavukçuluk işi yapacaklar yumurta satacak yer arama derdinden kurtulmuş oluyorlar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir